Saturday, 4 Apr 2020

Beton – istotne surowce w budownictwie

Kiedy tak właściwie nadchodzi moment na jaki wiele osób czeka, a to znaczy rozpoczęcie budowy domu, uniesienia sięgają zenitu. Pomimo że wszystko łączy się ze sporymi kosztami na jakie wielu z nas nie może sobie pozwolić, to w tym przypadku na szczęście wolno temu zaradzić. W jaki sposób? A więc wykorzystując na przykład właściwe domieszki do betonu czy też odpowiednie zaprawy murarskie, jakie o wiele zmniejszają wydatki całej budowy, co potwierdza pol-krusz.pl – produkcja betonu w szepetowie. A jaki jest ich cel? Zastosowanie takich domieszek ma spełniać zwłaszcza jedną znaczącą rolę, a to znaczy zmniejszyć bardzo ważny przy budowie współczynnik, sprecyzowany jako w/s, jaki oznacza stosunek wody do spoiny.

Chodzi o to, żeby zdołać zastosować jak najmniejszą ilość wody do zarabiania betonu, niż w momencie, kiedy nie wykorzystywalibyśmy takich domieszek. Woda nie wpływa bowiem na beton niesłychanie korzystnie, wprost przeciwnie, właśnie dlatego najpoprawniej jest wykorzystywać jak najwięcej ulepszaczy, jakie zmniejszą ilość ów wody. Jest jeszcze wiele dodatkowych plusów stosowania takich domieszek, a mianowicie to, iż stosując takie domieszki znacznie poprawia się tak nazywana urabialność mieszanki betonowej i ułatwiony jest jej transport, ponieważ najzwyczajniej w świecie pompuje się ją o dużo łatwiej. Wszystko zatem staje się po prostu bardziej łatwe a w takim razie oraz przyjemne. Ciekawostką jest, iż domieszki używa się też w innych celach, na przykład w czasie wykonywania ogrzewania podłogowego. W tym aspekcie też stosuje się wyjątkowe domieszki do ogrzewania podłogowego, których zadaniem jest poprawienie wyglądu betonu jakkolwiek nie tylko.

Stosowany tu plastyfikator ma za zadanie polepszyć też rozłożenie betonu oraz naturalnie polepszenie jego elastyczności, dzięki czemu podłoga nie będzie się kurczyła a w efekcie tego nie będzie też dochodziło do do ewentualnych pęknięć. To z kolei uczyni, że odejdzie nam wiele nerwów a co za tym idzie zaoszczędzimy także dużo czasu i pieniędzy.

Pobocznym plusem takich domieszek jest także przyspieszenie czasu pracy, a nie tylko koszty. Jakim sposobem to możliwe? Otóż stosowny plastyfikator do betonu jest w stanie zrobić niezwykle wiele. Dzięki niemu budowlańcy mogą na przykład znacznie szybciej rozdeskować szalunki, a wszystko dlatego, że to naturalnie dzięki domieszce wytrzymałość została zwiększona szybciej.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz