Saturday, 16 Oct 2021

Choroby dotykające stóp oraz paznokci

Manicure oraz pedicure to zabiegi używane na paznokciach. Manicure dotyczy paznokci u dłoni, tudzież pedicure paznokci u nóg. Manicure wykorzystują panie (a coraz częściej oraz faceci), jacy pragną mieć ładne oraz porządne paznokcie u dłoni. Obejmuje on pielęgnację paznokci oraz ich malowanie, a również wyrównywanie skórek oraz kształtu paznokci. Pedicure prócz znaczenia pielęgnacyjnego oraz poprawy urody paznokci oddziałuje też na całe stopy, w związku z tym w wielu przypadkach jest łączny z masażem stóp.

Wyróżniamy tutaj pedicure kosmetyczny, liczący na zmyciu lakieru, oczyszczeniu oraz opiłowaniu paznokci i anulowanie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure leczniczy mieści te same czynności co kosmetyczny, a na dodatek także usunięcie modzeli, nagniotków i wrastających paznokci. W wypadku pedicure biologicznego wszystkie czynności go obejmujące możemy zrealizować za pomocą innych przyrządów niż metalowe.

Po zabiegu pedicure często maluje się też paznokcie. Manicure czy też pedicure najczęściej wykonuje doświadczona kosmetyczka, jakkolwiek są właściwe zestawy, które zezwalają zrealizować te zabiegi w domu – przetestuj sklep ileopard. Omówimy tu przykładowy zabieg manicure, przeprowadzany w domu, naturalnie skrótowo. Do manicure będzie niezbędne parę dodatków, w tym różnorodnego typu pilniczki, miseczka z ciepłą wodą mydlaną, gumowa polerka i bezbarwna odżywka do paznokci, a również patyczek do usuwania skórek i oczywiście lakier.

Zabieg zaczynamy od zmycia starego lakieru, następnie moczymy paznokcie w wodzie, co pomaga w usunięciu skórek. Potem piłujemy poprawnie paznokcie oraz usuwamy skórki, kiedy są już adekwatnie miękkie, a za pomocą pilniczka eliminujemy zgrubiałą skórkę wokół paznokcia.

Dalej wykorzystujemy na paznokcie odżywkę bądź bazę pod lakier, malujemy paznokcie kolorowym lakierem, poczynając od środka, a w ostatnim etapie nakładamy na lakier preparat przyspieszający wysychanie i lakier nabłyszczający. Powyższe czynności wydają się łatwe, ale dla osoby mniej wprawnej lub ewentualnie pragnącej zdobyć idealny rezultat bezsprzecznie pomocna będzie wizyta u kosmetyczki, za co nasze paznokcie podziękują nam pięknym wyglądem.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz