Co warto spakować do walizki na letnie wakacje?

Sezon na wakacje, urlopy i weekendowe wypady za miasto w pełni. Jeśli też należysz do osób, które jako miejsce swojego wypoczynku wybierają morze lub inne akweny, pewnie przeżywasz właśnie dylemat: co tym razem spakować do walizki? Jakie ubrania przygotowa

, jakie akcesoria, jakie buty zabra

? Szczególną uwagę warto poświęcić wyborowi butów, które sprawdzą się podczas długich spacerów deptakiem, plażą, czy nadmorskim bulwarem. To one zagwarantują Ci udany urlop, ochronią Twoje stopy przed piaskiem, kamieniami i obtarciami, o które dużo łatwiej podczas upalnej pogody. 

Dwie pary na każdą okazję 

Podróżne walizki niestety nie mają nieograniczonej pojemności. Zwłaszcza jeśli są to walizki, które muszą zmieścić się w ustalonych przez przewoźników wymiarach bagażu podręcznego. Nie ma w nich więc zbyt wiele miejsca na buty.  Dlatego też radzimy, by dokonać ścisłej selekcji i wybrać jedynie dwie pary. Pierwsze – praktyczne i ultrawygodne, które nie pozwolą ucierpieć naszym stopom podczas długich wędrówek. I drugie – modne, eleganckie, takie do których będzie dobrze wyglądać i sukienka na imprezę, i spodnie. Mają to być buty, które zaspokoją naszą próżność i pozwolą wyglądać stylowo nawet podczas wcinania dorsza z frytkami w nadmorskiej smażalni. 

Wygodne i na czasie – płaskie espadryle 

Jednymi z najbardziej uniwersalnych letnich butów są espadryle. W zależności od wybranego rodzaju pasują niemal do wszystkiego. Pierwsze espadryle stworzono w Hiszpanii jeszcze w średniowieczu. Od tamtej pory jedna rzecz pozostała niezmienna – do ich produkcji wykorzystywano sznurek, wtedy wykonywany z trawy esparto. Początkowo  posiadały one płaską podeszwę, z czasem jednak się to zmieniło – w latach 60-tych Yves Saint Laurent zaprojektował wersję z elegancką, podwyższoną podeszwą. Lansowane przez gwiazdy, wkrótce stały się prawdziwym hitem wybiegów jak i obowiązkowym, letnim zakupem milionów zwykłych kobiet. I tak zostało do dziś. Dlatego espadryle są bezpiecznym wyborem, który śmiało można spakować do letniej walizki. Przydadzą się w wielu sytuacjach. 

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz