Czy bezprzewodowe odkurzacze z workami na kurz są lepsze dla alergików?

Prostą odpowiedzią jest tak”. Odkurzacze z workami na kurz są ogólnie zdrowsze dla alergików, ponieważ worek utrzymuje kurz z dala od powietrza. Jednak nie wszystkie torby są tworzone jednakowo. Niektóre worki mają duże pory, które umożliwiają alergenom ucieczkę z worka. Torby papierowe w starszym stylu są pod tym względem najgorszymi przestępcami.

Worki na kurz firmy Miele, Electrolux i SEBO oferują wysoki poziom filtracji i umożliwiają higieniczną utylizację poprzez automatyczne zamknięcie podczas ich wyjmowania lub, w przypadku SEBO, nałożenie małej nasadki, aby ręcznie zamknąć worek podczas jego wyjmowania.

Jednak dopóki zachowasz ostrożność podczas opróżniania pojemnika na kurz, odkurzacze bezworkowe, takie jak Dyson i niektóre odkurzacze Electrolux, mają wiele do zaoferowania alergikom – mniejsze koszty utrzymania i znacznie lepsze niż przeciętne filtrowanie. Jeśli masz alergię i korzystasz z odkurzacza bezworkowego, zalecamy opróżnienie pojemnika na kurz na zewnątrz. Możesz również poprosić kogoś innego o opróżnienie go za Ciebie lub założenie dobrze dopasowanej maski alergicznej.

Jeśli odkurzacz ma mocniejszy silnik, czy to oznacza, że ma większą moc ssania?

Niekoniecznie. Prąd silnika odkurzacza mierzy prąd elektryczny, a nie wydajność czy moc ssania. Wydajność odkurzacza zależy od ogólnej konstrukcji, filtracji i przepływu powietrza. Przepływ powietrza jest mierzony w CFM (w stopach sześciennych powietrza na minutę), a odkurzacze o wysokich wskaźnikach

CFM mają większą moc ssania. Dyson używa nieco unikalnego pomiaru. Mierzą ssanie za pomocą airwatów, co tradycyjnie jest miarą przepływu płynu. Kilku innych producentów zastosowało Airwatt, ale w rzeczywistości przepływ powietrza jest trudną miarą do porównania większości odkurzaczy.

Jak często wymieniam worek próżniowy?

Wymiana worka do odkurzacza może się znacznie różnić, w zależności od zastosowania, rodzaju czyszczonych podłóg, jeśli masz zwierzęta i pojemności worka, żeby wymienić tylko kilka. W przypadku odkurzaczy Miele większość ludzi wymienia worek filtrujący co kilka miesięcy. Generalnie pudełko toreb wystarczy na około rok. W przypadku odkurzaczy Soniclean czas wymiany worka może być nieco szybszy, a w przypadku Electrolux i SEBO, znowu, zazwyczaj patrzysz na dwa do trzech miesięcy.

Odkurzanie wykładzin podłogowych i odkurzanie w domach ze zwierzętami to dwie rzeczy, które mogą szybko wypełnić torbę, odpowiednio z luźnym filtrem do dywanów i sierścią zwierząt. Na szczęście większość odkurzaczy jest wyposażona we wskaźniki zmiany worka, które mierzą przepływ powietrza przez worek. Gdy worek zapełni się gruzem i ziemią, zacznie zmniejszać przepływ powietrza, więc te wskaźniki pokazują to i informują, kiedy nadejdzie czas wymiany worka.

Jaka jest różnica między turboszczotką a szczotką elektryczną?

Turboszczotka jest napędzana powietrzem, podczas gdy szczotka elektryczna jest napędzana elektrycznie (zazwyczaj niezależny silnik w samej nasadce szczotki). Narzędzia napędzane powietrzem są zwykle mniej wydajne i nie tak skuteczne na grubym dywanie.

Jak często powinienem odkurzać dom? Zalecamy alergikom odkurzanie co najmniej dwa razy w tygodniu, ale możesz chcieć odkurzać częściej, jeśli zauważysz nagromadzenie kurzu w miejscach o dużym natężeniu ruchu, cierpisz na ciężką astmę lub alergię lub jeśli masz zwierzę.

Ile przebiegów odkurzacza potrzeba do wyczyszczenia dywanu? Skuteczne wyczyszczenie mocno zabrudzonego kawałka dywanu wymaga siedmiu lub ośmiu przebiegów odkurzacza. Ta liczba może się zmniejszyć w zależności od używanego modelu. W przypadku niektórych odkurzaczy Miele można odkurzać w dwóch cyklach, ale zależy to od stopnia zabrudzenia dywanu i obecności sierści zwierząt domowych. Czasami sierść zwierząt może być uporczywie zaplątana we włókna dywanu. Niezależnie od konkretów, dwa przejazdy to absolutne minimum przy odkurzaniu każdej wykładziny podłogowej.

Jaki jest Twój najlepiej sprzedający się odkurzacz?

Naszym najlepiej sprzedającym się odkurzaczem jest obecnie Miele Marin, chociaż kilka modeli jest bardzo zbliżonych. Jaki jest twój najlepiej sprzedający się przystawka próżniowa? Naszym najlepiej sprzedającym się przystawką próżniową jest obecnie ręczna turboszczotka Miele. Chociaż Power Paw jest podstawą od wielu lat, ręczna turboszczotka wyprzedziła ją, a ostatnio łączna liczba zestawów akcesoriów Miele szybko nadrabia zaległości. ekologia a odkurzacze bezprzewodowe

Odkurzacz bezprzewodowy jest o wiele łatwiejszy w manewrowaniu (i przechowywaniu) niż model pełnowymiarowy, zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych narożników lub dywanów pokrytych sierścią zwierząt. Aby pomóc Ci znaleźć najlepszy model do Twojego domu, znaleźliśmy kilka bezprzewodowych odkurzaczy, chwalonych przez najbardziej entuzjastycznych recenzentów na Amazon, które mogą poradzić sobie nawet z największym bałaganem i nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Ale nie martw się, jeśli wolisz odkurzacz pionowy, odkurzacz ręczny, a nawet odkurzacz robota, mamy dla Ciebie również obławy. Inny mówi, że światło jest tak jasne, że „odkurzają niektóre obszary domu bez włączonych świateł, ponieważ łatwiej jest zobaczyć brud/kurz na podłodze”.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz