Dowiedz się, jak dbać o rzęsy i unikać komplikacji w okolicach oczu

Lekarze udzielają wskazówek, jak unikać zapalenia powiek, jęczmienia i jaglicy.Należy zachować ostrożność podczas używania tuszu do rzęs, sztucznych rzęs i innych produktów.Rzęsy są ważne dla ochrony oczu przed kurzem, owadami i innymi problemami, które mogą zranić okolicę. Piątkowe Wellness (25) wyjaśniło, jakie komplikacje mogą pojawić się na rzęsach i udzieliło wskazówek pielęgnacyjnych.

Jak wszystkie włosy na ciele, rzęsy są odnawiane. Jednym z problemów, które mogą pojawić się w tym regionie, jest łupież, oznaka zapalenia powiek, przewlekłej choroby powodującej stan zapalny. To zapalenie może się pogorszyć pod wpływem przeziębienia, stresu i spożycia tłuszczu. Ponieważ zapalenie powiek powoduje nadmiar sebum na rzęsach, idealnym rozwiązaniem jest mycie ich raz dziennie wodą i szamponem dla dzieci, aby nie podrażniać oczu.

Nawet bez zapalenia powiek ważne jest, aby zawsze myć ręce przed dotknięciem oczu. Dla kobiet, które używają tuszu do rzęs, jest jeszcze większa pielęgnacja. Spanie z produktem na rzęsach może powodować jęczmień, czyli stan zapalny wywołany przez bakterie. Osoby, które często mają jęczmień, powinny unikać tuszu do rzęs, a jeśli chcą go dalej używać, wskazówką jest, aby masować rzęsy zawsze po usunięciu produktu.

Treść niedostępna.

Niestety ten film nie jest już dostępny. Przepraszam za niedogodności.Ciągłe używanie tuszu do rzęs na rzęsach może przyczynić się do ich wypadania. Istnieją również manipulowane produkty, które pomagają we wzroście, ale ten zabieg zawsze powinien być wykonywany pod nadzorem lekarza. Warto wiedzieć, że rzęsy nie rosną w miejscach, w których są blizny, czyli głębokie podcięcie w okolicy zapobiegnie wzrostowi włosów. Można to zamaskować makijażem permanentnym, który nie jest odpowiedni dla osób, które mają bliznowce lub blizny przerostowe.

Jeśli intencją jest wydłużenie pasm, można to zrobić za pomocą pasemka za pomocą pasm syntetycznych włosów, które mają naturalny wygląd. Zabieg ten polecany jest dla osób z krótkimi lub rozstawionymi rzęsami. Są też maseczki z silikonem, które dają efekt wydłużonych rzęs lub użycie zalotki, która wymaga pielęgnacji, ponieważ przy częstym stosowaniu może zerwać druciki.

Sztuczne rzęsy nie powinny być używane przez osoby o wrażliwej skórze, ponieważ mogą powodować podrażnienia. Prawidłowy sposób ich nakładania to użycie zalotki, a następnie maskary, którą należy nakładać od środka na zewnątrz, ruchami od nasady aż po same końce.

Dla osób z opadającymi oczami, sztuczne rzęsy umieszczone na zewnętrznej powierzchni oka pomagają podnieść wyraz. Z drugiej strony małe oczy proszą o przewody po wewnętrznej stronie, aby nadać spojrzeniu szeroki efekt.

Kolejnym produktem

Który może pomóc we wzroście rzęs, jest lek zawierający bimatoprost, substancję, która ma udowodnione działanie na mieszek włosowy i zapewnia wzrost rzęs. Ale potrzebna jest ostrożność, ponieważ ten produkt używany do celów estetycznych ma przeciwwskazania. Jest wskazany w leczeniu hipotrychozy, schorzenia charakteryzującego się niewystarczającą ilością lub jakością rzęs i wymaga recepty.

Lek nie jest kroplami do oczu, mimo że zawiera tę samą substancję czynną, co lek stosowany w leczeniu oczu. Dermatolog Márcia Purceli ostrzega, że ​​lek ten powinien być stosowany wyłącznie z aplikacją dołączoną do produktu. Nigdy nie wkładaj leku do tuszu do rzęs. Produkt w kontakcie z oczami może powodować ściemnienie tęczówki. Nie należy go również stosować na rzęsy w dolnej części oczu, ponieważ może przebarwiać skórę, powodując cienie.

Trachoma

Jest to zapalna choroba oczu, która powoduje powtarzające się napady zapalenia spojówek i tworzy blizny na górnej wewnętrznej części powieki. Gdy blizna się powiększa, powieka deformuje się, a rzęsy dotykają oka, co może powodować urazy, a nawet ślepotę. Zobacz na stronie https://www.akademiapiekna.com.pl/odzywka-do-rzes-czyli-jak-prawidlowo-dbac-o-swoje-rzesy/

Jaglica zwykle powoduje pieczenie i łzawienie, aw bardziej zaawansowanym stadium choroby intensywny ból, światłowstręt i utratę wzroku. Muchy przenoszą chorobę, ponieważ lądują w oczach, nosie lub ustach zakażonej osoby i przenoszą bakterie innym.

Choroba może również przenosić się z osoby na osobę poprzez kontakt fizyczny i dzielenie się skażonymi przedmiotami, takimi jak ręczniki, chusteczki do nosa i poszewki na poduszki. Globalne szacunki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2009 roku pokazują, że na świecie jest około 41 milionów ludzi z jaglicą. Leczenie maściami i antybiotykami. Cięższe przypadki wymagają operacji.

Na stronie Bem Estar internauci odpowiedzieli na ankietę z pytaniem, co robią, gdy rzęsa dostanie się do oczu. Większość odpowiedziała, że ​​próbują usunąć go palcem, ale eksperci ostrzegają, że drapanie oczu rękami może spowodować skażenie. Zobacz wynik.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz