Fale oraz skręt – fryzura, jaka odmładza

Loki potrafią mieć wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z eleganckim przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Słynne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub też Marlena Dietrich, czyli ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia oraz gale. Obecnie robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy.

Nadszedł czas na niedbałość oraz choć iluzoryczny luz. Fale mają być jakby skonstruowane od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji warto pamiętać, iż skręty będą miały wyrazistą fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeżeli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten podkreśli także optycznie wyrazisty kolor, należy pamiętać więc o tym, żeby dbać o właściwy odcień.. Bezbłędnie nadają się do tego kremy do stylizacji.

Najlepszy look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki piękna, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej atutem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni znacznie prędzej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych i długich włosów – sprawdź odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej także za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. W tej chwili jest to wynik niezmiernie banalny do osiągnięcia, a równolegle potrafiący diametralnie odmienić skonstruowany przez nas image, czyniąc twarz ciekawiącą i przy tym całkowicie odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki potrafią skonstruować wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go zdobyć potrzebujemy względnie niewielkiego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po nałożeniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a w następnej kolejności podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku trzeba podzielić włosy na cienkie pasma i nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do zupełnego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz