Holokaust – okrutne pokłosie wojny

W historii świata działo się niezmiernie wiele, również w aspekcie przydatnym dla ludzi jak oraz niestety nie. Konflikty istniały niegdyś i będą istniały zawsze, jakkolwiek zadaniem ludzi jest rozwiązywać niesnaski jeszcze zanim przybiorą one bardzo niebezpieczną formę, rozwijając się tak niesłychanie, że nie da się już cofnąć i ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w historii dużo, Polacy i Żydzi zdają sobie sprawę z tego o tym znakomicie – co roku albowiem „świętujemy” zwieńczenie wojen światowych, które pozostawiły na wielu z nas znaczne piętno. Wojna to bestialstwo, którego trzeba się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, którzy przeżyli wojnę zdają sobie sprawę z tego co ona oznacza i kiedy tak właściwie tylko jest to możliwe zachęcają do rozwiązywania dowolnych sporów w sposób humanitarny i przede wszystkim rozmową, a walki pozostawić jako ostateczną broń, ostateczną ostateczność. Pamiętamy także o obozach koncentracyjnych, które były wręcz brutalnym następstwem II WŚ – więcej o tym można przeczytać na domenie internetowej Kulmhof, gdzie znajdują się wiadomości o konkretnych obozach, komendantach oraz historii wojennej. To przykre dziś nie wszelkie kraje słuchają rad osób, które przeżył wojnę, bywają nawet tacy, którzy wprost pasjonują się wojną oraz czekają na jej wybuch, co jest po prostu szaleńcze.

W wielu państwach bez ustanku trwają wojny, definiowane często mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie i pozostawiając miasta w zgliszczach czy też raniąc ludzi, nie jedynie psychicznie lecz i fizycznie, Te wojny nijak się niemniej jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy Hitler wkroczył do Polski, zajmując ją i napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, znaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. Dalej znajdowane są przeróżne pozostałości po tych czasach, począwszy od przeróżnych dokumentów, poprzez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do budynków, muzeów w obozach koncentracyjnych czy sekretnych miejsc, w jakich chwały się władze niemieckie.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz