Tuesday, 14 Jul 2020

Implanty – czym i dla kogo są rekomendowane?

Coraz to więcej osób w swoim uzębieniu ma miarodajne ubytki. Jeżeli pracujemy cały czas wśród konsumentów, to takie ubytki wypada jak najprędzej uzupełniać. Nawet jeżeli praca nie jest stale połączona z drugą figurą, to jednak należałoby jest uzupełnić taki ubytek chociażby dla prywatnego komfortu. Jest aktualnie dużo sposobów na uzupełnienie uzębienia. W minionym czasie coraz to popularniejszy staje się implant.

Nieraz nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, że ubytki uzębienia będą ekspresowo uzupełnione, to będzie miało to wielkie znaczenie dla całej jamy ustnej. Jeżeli brak będzie tego uzębienia, to, spowoduje to w niedługim czasie do utraty kolejnych zębów. Oprócz tego jeśli brak jest zębów, to będą one przesuwać się na sąsiednie i nastąpi nim kości. To z tych powodów, w minionym czasie nastąpił rozwój metod, prowadzących do zaopatrywania ubytków. Jednym z nich jest protetyka na implantach. Nadrzędnym założeniem jej jest przywrócenie funkcji organów żucia poprzez przywrócenie utraconych tkanek. W Polsce jest już wiele gabinetów zębowych, które zajmują się implantologią, oferując implanty.

Wybitnie dużo w ostatnim czasie możemy usłyszeć na temat implantologii. Co poniektórzy zastanawiają się czym ona się absorbuje. Jest to nic innego jak nauka, której zadaniem jest zaopatrywanie ubytków uzębienia, za pomocą wszczepienia implantu oraz przytwierdzeniu do niego zęba, za pomocą wyjątkowego łącznika. Implanty stomatologiczne można stosować zarówno w wypadku braku jednego zęba, jak także i wszystkich. Również wolno go zastosować w sytuacji kiedy tak właściwie organizm pacjenta, nie toleruje jak w najwyższym stopniu popularnej metody uzupełniania uzębienia jakim jest proteza.

Często zastanawiamy się, czy każdy może poddać się wszczepieniu implantom. Odpowiedź tu jest wybitnie prosta – nie. Tak jak w każdej innej dyscyplinie stomatologii, tak i tutaj panują pewne warunki. Przede wszystkim pacjent musi mieć zakończone 18 lat. Z jakiego powodu? Dopiero wtenczas ma całkiem rozwiniętą tkankę kostną. Też wiek górny jest ograniczony. Nie można wszczepiać implantów pacjentom, jacy mają ukończony 65 rok życia. Poza tym osoby, które cierpią na niektóre choroby, nie mogą poddać się takiemu zabiegowi.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz