Innowacyjne piece indukcyjne o zastosowaniu w przemyśle

Produkcja wysokiej jakości urządzeń, nadających się do zastosowania w grzejnictwie indukcyjnym to specjalność przedsiębiorstwa Energoel, znanej w branży z dużego poziomu specjalizacji. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania i topienia metalu, jaka znajduje zastosowanie w wielu procesach przemysłu.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich najważniejszym elementem są nagrzewnice i piece indukcyjne. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wpływają na dalszą solidność i funkcjonalność urządzeń. Piece oraz nagrzewnice stosuje się w przemyśle i warunkach laboratoryjnych.

Energoelektronika pozwala na opracowywanie nowoczesnych maszyn, o dużej sprawności energetycznej. Niskie straty mocy znajdują przełożenie w zredukowaniu kosztów wykorzystania, związanych ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie zastosowany jest autorski system IPM – EnergoEl pozwalający na maksymalne, zautomatyzowane dostosowanie mocy maszyn do zmiennych parametrów wsadu.

Spora sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Ze względu na to że urządzenia mają niewielką masę oraz są kompaktowe, nie wpłyną też źle na zagospodarowanie przestrzeni i można z nich sprawnie skorzystać. Każda maszyna w tej firmie wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, co pozwala wszystko przystosować do wymaganych czynności. Proponowana jest również usługa lutowania twardego lub miękkiego.

Współpraca z dostawcami topników oraz lutów pozwoli dostosować proces lutowania do indywidualnych oczekiwań klientów. Zakres świadczeń poszerzony jest także o usługi powiązane z indukcyjnym topieniem i odlewaniem tak samo tradycyjnych brązu, jak i platyny. Precyzyjny opis wszystkich usług podany jest na stronie www podanej firmy. Przedsiębiorcy, którzy dotychczas byli zdecydowani korzystać ze świadczeń są usatysfakcjonowani.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz