Saturday, 16 Oct 2021

Interesująca wariacja na temat znanego drinka Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Na blogu Tragos Del Mundo pośród licznych przepisów zaprezentowany jest taki na przepyszny drink, jaki kojarzy się z wakacjami. Jest to Pina Colada. Pina Colada to napój szczególnie znany na Karaibach. Sławę zyskał w 1979 roku, za sprawą hitu Escape, w wykonaniu Ruperta Holmesa. Sam sposób przygotowania drinka jest bardzo łatwy. Można go odnaleźć na głównej liście koktajli IBA. Niektóre osoby do głównego przepisu wlewają nieco więcej Malibu, dużo uzależnione jest od posiadanych odczuć smakowych. Nierzadko dodawany jest również sok ananasowy, w zastępstwie cząstek owoców. Elementy potrzebne do zrobienia piña colada trago to: 45 ml rumu kokosowego, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, dziewięćdziesiąt mililitrów soku ananasowego, a także 3 kostki lodu.

Zrobienie Pina Colady nie zajmuje sporo czasu. Należy włożyć lód do miksera i wlewać poszczególne elementy składowe: rum, mleko kokosowe plus sok ananasowy. Wszystko trzeba zmieszać aż lód nie będzie precyzyjnie rozdrobniony. Powoli należy wlać cały płyn bez pianki do szklanki. Szkło do jakiego wleje się piña colada można przyozdobić cząstką ananasa. Pina Colada to drink, który wygląda cudownie. W Internecie można wyszukać parę sposobów na jego przygotowanie.

Tymczasem, taki wskazany na blogu Tragos Del Mundo zalicza się do nieskomplikowanych, a jednocześnie nad wyraz dobrze prezentujących się. Pina Colada to wyjątkowo dobry, słodki karaibski drink alkoholowy. Przyrządzany jest z jasnego rumu, który jest głównym składnikiem. Klasycznie trunek taki należy podawać z lodem, plasterkiem cytryny, a także plasterkiem ananasa. W nieco urozmaiconej wersji Pina Coladę można podać w nakrojonym ananasie. Aby pozyskać delikatną opcję drinka, wszystkie części składowe warto zamieścić w blenderze. To umożliwi jego ciekawszą ekspozycję. Atuty smakowe będą nie do podważenia.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz