Jak działa hulajnoga elektryczna? Spojrzenie do jej wnętrza.

Albo masz myśli o zakupie jednej lub już nabyłeś swoją hulajnogę elektryczną. Mam nadzieję, że jesteś zdumiony tym, jak dobrze ona działa i teraz chcesz wiedzieć więcej o tym, co dzieje się pod jej „maską”. Rzecz w tym, że te elektryczne sprzęty mogą wydawać się wyrafinowane i bardzo skomplikowane, ale tak naprawdę nie są.
Jakie części składają się na hulajnogę elektryczną? Aby zrozumieć, jak te rzeczy działają musimy najpierw wiedzieć o wszystkich tych małych kawałków, które faktycznie składają się na hulajnogę elektryczną. Rzecz w tym, że różne modele mają różne rodzaje silników, dodatkowe funkcje, i tak dalej. Ta lista składa się z tych rzeczy istotnych dla Ciebie, aby być w stanie go obsługiwać i używać go bezpiecznie.

Są to istotne części, które umożliwiają hulajnodze poruszanie się

Jakie części współpracują ze sobą, aby Twoja elektryczna hulajnoga mogła iść do przodu? Elektryczna hulajnoga składa się z wyżej wymienionych części plus dodatków. Jaki rodzaj dodatkowych części masz na swojej hulajnodze elektrycznej jest często określona przez jej cenę. Aby to działo, to te części muszą komunikować się ze sobą w sposób, który daje kontrolę nad tym, jak to powinna działać. Jak oni komunikują się ze sobą?


Płyta główna / system zarządzania jest mózgiem twojej hulajnogi.


Ta część mówi każdej innej części dokładnie to, co należy zrobić. Zbiera informacje z baterii, silnika, przepustnicy, a jeśli są dostępne hamulce elektryczne. Następnie uzyskuje dostęp do zebranych informacji i wysyła je do każdej części. Chciałbym powiedzieć, że silnik, który może być silnikiem napędzanym łańcuchem zamontowanym na zewnątrz koła lub silnik w piaście, który jest zamontowany wewnątrz obręczy koła jest mięśniem twojej jazdy. Silniki w piaście są o wiele lepsze od silników zaburtowych pod względem poziomu hałasu, czasu reakcji, momentu obrotowego i mocy. To sprawia, że Twoja jazda idzie do przodu, ale potrzebujemy więcej części do współpracy z silnikiem, aby mógł on działać. gdzie kupić hulajnogę elektryczną.


Wtedy do gry wchodzi przepustnica i akumulator. Kiedy naciskasz na przepustnicę, mówisz płycie głównej, że chcemy jechać do przodu z taką prędkością. Możesz nacisnąć ją tylko trochę, aby jechać wolno lub nacisnąć ją całkowicie, aby jechać szybko. Tak jest, jeśli masz zmienną przepustnicę. Płyta główna otwiera wtedy wrota przeciwpowodziowe trzymając moc akumulatora w ryzach. Energia z akumulatora wędruje następnie przez zestaw przewodów do silnika, który wraz z energią z akumulatora otrzymuje sygnał, jak szybko powinien się obracać. Sygnał ten jest wysyłany z płyty głównej i informuje o dokładnym momencie potrzebnym do osiągnięcia wybranej przez Ciebie prędkości poprzez naciśnięcie przepustnicy.

Silnik zaczyna się obracać i ruszasz w drogę!

Różne opcje hamowania na hulajnodze elektrycznej Ale hej, jeśli jedziesz do przodu, chcesz też mieć możliwość zatrzymania się, prawda? Mamy hamulec nożny, w którym używasz pięty, aby zacisnąć się na pokrywie tylnego koła w celu wytworzenia oporu między pokrywą a kołem, co ostatecznie powoduje, że zwalniasz i zatrzymujesz się. Drugą opcją jest hamulec ręczny, w tym przypadku używamy hamulca tarczowego zamontowanego na przednim lub tylnym kole, najczęściej na tylnym. Kiedy wciśniesz sprzęgło ręczne, spowoduje to powstanie nacisku na tarczę hamulcową, a następnie zaczniesz zwalniać.


Trzecią opcją jest elektryczny układ hamulcowy. Są one bardzo często spotykane w silnikach w piaście. Tutaj zamiast zwiększać prędkość obrotową, silnik używa generatywnego systemu hamowania, który zwiększa opór pomiędzy magnesami wewnątrz silnika. To ciśnienie oporu w końcu sprawia, że silnik zatrzymuje się całkowicie. Fajną rzeczą z hamulców elektrycznych jest to, że jeśli mają one funkcję regeneracji, będą one ładować baterię podczas hamowania lub iść szybko w dół.

Moimi ulubionymi są: kombinacje hamulców tarczowych i regeneracyjnych.


Hamulec tarczowy może być używany w sytuacjach awaryjnych, gdy hamulec elektryczny wyłącza się z powodu pustej baterii lub błędu, lub gdy hamulec elektryczny po prostu nie wystarcza. Jak najczęstsze korzystanie z hamulca elektrycznego pozwala jednak wydłużyć dystans jazdy na jednym ładowaniu, ponieważ energia hamowania jest zamieniana na ładowanie akumulatora.
Sama rama to nic innego jak coś, na czym można wszystko zamontować, a żeby móc efektywnie korzystać z tych części, trzeba mieć na czym stanąć. Wystarczy pamiętać, że istnieje wiele różnych modeli hulajnóg elektrycznych dostępnych na dzisiejszym rynku, a te mogą mieć drobne różnice, jeśli chodzi o sposób ich działania. Jest to ogólny przewodnik do tego, jak one działają.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz