Saturday, 16 Oct 2021

Jak działa oraz kiedy tak właściwie skorzystać – wszystko o botoksie

Jest to jedna z najbardziej słynnych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części buzi i w sąsiedztwach ust. Polega to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w jakim uformowała się zmarszczka. Jest też stosowany jako wypełniacz w celu zwiększenia ust.

W tej chwili coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wdrożony w gabinetach lekarskich oraz nie żąda znieczulenia – przetestuj Botox Kraków. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak oraz osoby z schorzeniami układu nerwowego oraz sercowego, a również z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, należałoby chodzić do prestiżowych gabinetów lekarskich, w jakich zabieg zostaje wykonany przez dobrego profesjonalistę.

Będzie to jeden z na ogół wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż wypada nie zapominać, iż zabieg ten nie jest trwały i ma obowiązek być regularnie powtarzany. Dziś bardzo modnym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w ostatnich latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu zredukowania uciążliwych oraz dokuczających zmarszczek mimicznych, aby skóra na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox wykorzystywany jest także w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, innymi słowy hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub też częściowego rozluźnienia mięśnia. Działalność botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Należy zaznaczyć, iż po leczeniu są w stanie wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże delikatny charakter i są krótkotrwałe.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz