Jak zadbać o zęby i jamę ustną? Szczoteczki pomocą dla każdego

Mycie zębów szczoteczką elektryczną już dawno przestało być wyrazem gnuśności i zbytecznego komfortu. Badania i stomatolodzy potwierdzają, że czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o dużo efektywniejsze od sztampowych form dbania o higienę jamy ustnej. Kluczowym argumentem, jaki przemawia na pożytek szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona kilka tysięcy ruchów na minutę. Schematyczna szczoteczka wypada blado na tym tle. Aby zdobyć taki sam efekt standardową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, należy aby było szczotkować przez kilkanaście minut. Prędsze obroty sprawiają poprawniejsze usuwanie kamienia nazębnego, a także resztek jedzenia. Porządniej walczą także ze zmorą białych zębów, inaczej osadem z papierosów i kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma okazję używać każdy. Jeśli niemniej jednak mamy kłopot z dziąsłami, nosimy aparat bądź korony, przed kupnem najporządniej poradzić się dentysty. Pomoże nam dopasować słuszną szczoteczkę do naszych pragnień. Dbanie o higienę jamy ustnej wymaga konsekwencji i przestrzegania paru fundamentalnych wskazówek. Bezsporną bazą jest mycie zębów po każdym posiłku – tutaj pomoże https://oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a też regularne przeglądy naszego stanu uzębienia u dentysty. Znaczącym czynnikiem jest wybór typu szczoteczki oraz sposób szczotkowania. Nadmiernie twarda szczoteczka i nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu mogą doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów oraz nadwrażliwości. Są to bardzo niemiłe przypadłości.

Wpływają znacznie na komfort jedzenia oraz spożywania płynów, szczególnie zbyt gorących lub nadmiernie zimnych. Jeśli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wówczas najlepszym rozwiązaniem problemu będzie szczoteczka elektryczna. Gros dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak wobec tego znika ryzyko, że nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większa część szczoteczek elektrycznych jest zaopatrzona w dwustopniową regulację nacisku. Jeżeli mamy delikatne zęby, wtedy wybieramy pomniejszy nacisk.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz