Jakie ozdoby na ślub wybrać?

W ten niesamowity dzień wszystko może wyglądać doskonale. Ważną rolę w dekorowaniu i organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość oraz typ uzależnione są od indywidualnych preferencji. W większości wypadków na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych odcieniach, uwidoczniające magię wieczoru.

Ponadto mogą być ozdobione perełkami, kryształkami i świecami, tworząc pokaźniejsze składniki ozdobne – przykład na dekoracje weselne. Polskie wesela to przeważnie dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To na ogół połączenie dekoracji tekturowej oraz detalów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta ozdób kwiatowych.

Udekorowanie kościoła to przeważnie biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Nieraz spotkać można także altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i pragniemy by florysta złożył propozycję.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Dawniej wesela odbywały się w zasadzie w remizach oraz restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, czy też zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych potańcówkach okolicznościowych. Jeśli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest nadzwyczaj wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają także catering i obsługę kelnerską. Najlepiej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom odpowiednie samopoczucie przez całą zabawę. Nieodzowne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie ma przylegających domków lub też motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które niekiedy można samodzielnie modyfikować.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz