Jakim sposobem oszczędzać? Banki wesprą w działaniach

Coraz częstszym produktem oferowanym w bankach jest konto ze zwrotem kilku procent za dokonane zakupy, lub opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, aby kontrahent zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w związku z tym takie konto, by sprawić tą propozycję. Mimo to abym mógł otrzymywać takiego typu zwrotu za płatności w punktach sprzedaży muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie otrzymam zwrotu. Jest to użyteczna opcja, bowiem nie należy zbierać paragonów. Niestety nieraz jest tak, że kwota zwrotu nie może przekraczać pewnej sumy z reguły ok 60 zł co miesiąc. Inne banki dają premię roczną, nieliczne instytucje finansowe nie maja limitu na zwrot oraz w owym czasie jest ot w gruncie rzeczy rentowne. Jednakże figura lubiąca oszczędzać na zakupach na pewno ucieszy nawet z niewielkiej kwoty, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeżeli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – więcej na domenie https://biznes.interia.pl/praca/news-lokata-czy-konto-oszczednosciowe,nId,2223122 – Lokata czy konto oszczędnościowe?. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest najlepsza oraz nie zapowiada się, żeby w niedługiej przyszłości zmieniło się na lepsze, dla tego także obywatele naszego kraju są coraz o wiele bardziej podatni na przeróżnego typu rabaty, czy zwroty za zakupy. Nieco większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, niemniej jednak płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co prawda okres bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w jakiego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu jakichkolwiek odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do sumy zwrotu na miesiąc. Również punkty sprzedaży pozwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim kontrahentom bony rabatowe lub organizują przeróżnego typu akcje np. zbieranie nalepek, których trafna ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny lub ewentualnie gratis.

Oczywiście po jednym zakupie nie uzyskam od razu właściwej ilości punktów, by móc skorzystać z promocji, ale po dwóch czy też trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Dodatkowym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie wolno zakupić przy kasie w niektórych marketach za nieco mniejsza kwotę niż rzeczywista wartość, a w następnej kolejności taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest dużo oraz wiele innowacyjnych sposobów pojawia się od producentów i marketów, jednakże pamiętajmy, że wszystkie upusty i tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez wielkie sieci marketów.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz