Wednesday, 3 Mar 2021

Jazda autem i możliwe remonty

Jeżeli w czasie jazdy naszym autem słyszymy coraz to bardziej hałas pracującego silnika, a na domiar tego czujemy niekiedy swąd spalin wewnątrz pojazdu, świadczy to, że trzeba zmienić tłumik w stworzonym przez nas pojeździe na nowy. Tak na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że najważniejsze kwestie przy kierowaniu samochodem zimą to sprawne hamulcem odpowiedniej jakości opony zimowe, naładowany akumulator czy funkcjonalne amortyzatory.

Mimo to okazuje się, że na bezpieczeństwo osób jadących pojazdem jest też sposób dobrania ubioru przez kierującego autem. Najważniejszym elementem stworzonego przez nas ubioru, jeżeli rozpatrywać kwestię bezpieczeństwa jazdy, są buty kierowcy. Jest parę fundamentalnych zasad traktujących obuwia kierującego, których bezwzględnie wypada przestrzegać, jeżeli jazda ma być w każdych warunkach bezpieczna – ford sklep.

Tak więc rozpoczynając od podeszwy, nie ma ona być ani zanadto szeroka – istnieje w owym czasie ryzyko naciśnięcia jednocześnie na dwa pedały – ani zanadto gruba czy sztywna, bo nie mamy w owym czasie wyczucia, z jaką siłą i na jaką głębokość wciskamy pojedyncze pedały. Wartościowa uwaga dla kierujących pojazdem pań, aby absolutnie nie robiły tego w butach na wysokim obcasie – ma okazję to skończyć się tragicznie.

Należy dbać również, aby podeszwa stworzonego przez nas obuwia nie była śliska, jak też by nie krępowało to obuwie okolicy kostki kierującego – sprawia to bowiem poboczną trudność w prowadzeniu auta. Przechodząc do kolejnej ważnej rzeczy – rękawiczek – należy oznajmić, że powinny one być śliskie, a więc wykluczamy kierowanie autem we wszelkich rękawiczkach wełnianych lub bawełnianych.

Istotne jest tez, by nie kierować autem będąc w stroju utrudniającym ruchy, choćby obrócenie się za siebie – idealnym przykładem jest kierowanie na przykład w obszernej kurtce puchowej. Nie zaleca się kierowania wozem, posiadając na głowie czapkę czy także nałożony na głowę kaptur – ogranicza to w kolosalnym stopniu widoczność – przyzwoiciej w to miejsce posiadać pod ręką właściwej jakości okulary przeciwsłoneczne.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz