Mój odkurzacz się nie włącza!

Jesteś zajęty wiosennym porządkiem i wyciągasz odkurzacz, żeby odkurzać podłogi i dywany, a potem odkrywasz, że nie chce się włączyć! Większość ludzi doświadcza tego nieszczęśliwego nieszczęścia przynajmniej raz w życiu i zwykle dzieje się tak, gdy tak naprawdę nie mają wolnego czasu. W takim przypadku sprawdź w jakim sklepie kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Co więc robisz, gdy odkurzacz się nie włącza? Jak rozwiązać ten problem? Oto kilka powodów, dla których odkurzacz się nie włącza i co możesz zrobić, aby rozwiązać te problemy.

Czy zasilanie jest włączone?

To najlepsze miejsce do rozpoczęcia. Czy Twój odkurzacz jest podłączony do ściany i czy go włączyłeś? Choć brzmi to głupio, zdarzają się chwile, kiedy zapominamy zrobić tak prostą rzecz lub przypadkowo wykopujemy kabel z drogi i przez pomyłkę odłączamy maszynę!

Czy w gniazdku jest prąd?

Sprawdź, czy przez to gniazdko płynie prąd. Może być tak, że ktoś inny przez pomyłkę wyłączył ten punkt zasilania lub może być wyłączony z powodu potknięcia i trzeba go ponownie włączyć. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy w tym gnieździe jest prąd, jest podłączenie czegoś innego, na przykład ładowarki do telefonu, i sprawdzenie, czy działa. Jeśli nie, to usterka tkwi w zasilaniu z tego gniazdka i z odkurzaczem nie ma nic złego.

Czy wtyczka jest prawidłowo włożona?

Możesz również sprawdzić, czy wtyczka jest mocno włożona do gniazdka. Jeśli wtyczka jest lekko wystająca z gniazdka, uniemożliwi to dopływ prądu do odkurzacza i włączenie go.

Sprawdź przewód

Jeśli przez to gniazdo płynie prąd, należy sprawdzić przewód zasilający. Odłącz przewód od ściany i sprawdź jego całą długość, aby upewnić się, że nie został w żaden sposób uszkodzony. Jeśli masz psy, czasami żują one przewody elektryczne. Dobrym pomysłem jest również zbadanie każdego końca przewodu, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączony do wtyczki z jednej strony, a do czyszczenia z drugiej.

Czy przełącznik odkurzacza działa prawidłowo?

Przełącznik to kolejna rzecz do sprawdzenia, czy odkurzacz się nie włącza. Czy jest w pełni wciśnięty? Być może wszystko, co musisz zrobić, to wcisnąć całkowicie przełącznik, aby uruchomić czystszy rozruch. Podobnie jak w przypadku przewodu, sprawdź również przełącznik, aby zobaczyć, czy wygląda i czuje się tak samo, czy też nie został w jakiś sposób uszkodzony i uniemożliwia włączenie odkurzacza.

Sprawdź worek

W niektórych modelach, jeśli pojemnik lub worek jest pełny, odkurzacz nie włączy się. Czy twój odkurzacz jest jednym z tych modeli? Jeśli tak, opróżnij lub wymień worek, a najprawdopodobniej zacznie działać.

Sprawdź, czy nie ma blokad

Odkurzacz może nie działać, jeśli przepływ powietrza jest zablokowany, aby zapobiec uszkodzeniom wewnętrznym lub przepracowaniu i spaleniu silnika. Usunięcie wszelkich blokad z rur prawdopodobnie spowoduje ponowne działanie odkurzacza.

Wyłączanie przegrzania

Sprawdź w instrukcji obsługi, czy Twój model jest wyposażony w wyłącznik bezpieczeństwa. Ta funkcja wyłącza silnik, jeśli maszyna jest zbyt gorąca. Jeśli używałeś odkurzacza przez długi czas, może to być problem. Połóż dłoń na odkurzaczu w miejscu, w którym znajduje się silnik. Czy jest gorąco w dotyku? Jeśli tak, oznacza to, że odkurzacz automatycznie się wyłączył i wszystko, co musisz zrobić, to dać mu czas na ostygnięcie przed ponownym użyciem.

Czy szczotki są zatkane?

Odkurzacz może się nie włączyć, jeśli rolka szczotki jest zatkana i nie może się obracać. Upewnij się, że wałek i główka szczoteczki są czyste i wolne od splątań i mogą ponownie pracować płynnie.

Z drugiej strony… Posiadanie odkurzacza, który się nie włącza, jest frustrujące, ale równie denerwujące jest posiadanie urządzenia, które nie pozostaje włączone!

Co zrobić, jeśli Twoja maszyna nie pozostaje włączona? Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się zdarzyć, gdy trzeba odkurzać, jest posiadanie maszyny, która się włącza, ale nie pozostaje włączona! Przegrzanie jest najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy i najlepiej jest po prostu dać mu trochę czasu na ostygnięcie przed ponownym użyciem. Twoja instrukcja obsługi poinformuje Cię, jak długo należy czekać.

Możesz także sprawdzić, czy nie ma przeszkód i je usunąć.

Jak widzisz, istnieje wiele powodów, przez które twój odkurzacz może się nie włączać. Sprawdź, te które opisaliśmy powyżej i na początek samotnie spróbuj naprawić swój sprzęt. Te, które pojawiają się w naszym artykule to najczęściej występujące przyczyny niedziałającego odkurzacza. Jak wiesz, istnieje wiele modeli odkurzaczy, więc nie da się dokładnie tego określić w jednym artykule. Jeśli po przeczytaniu naszych porad, nadal nie znalazłeś lub znalazłaś przyczyny niewłączającego się odkurzacza, to zaciągnij rady specjalisty. Na pewno znajdziesz w swojej okolicy osoby zajmujące się profesjonalną naprawą odkurzaczy. Zaufaj najlepszym w swoim fachu, jeśli sam już nie umiesz sobie poradzić.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz