Thursday, 18 Aug 2022

Najlepsze roboty odkurzające na rok 2021

Odkurzacze przeszły długą drogę. Nie musisz już cierpieć z powodu ciągnięcia niewygodnego plastikowego węża połączonego z niezgrabnym pojemnikiem na kółkach wielkości żółwia z Galapagos. W rzeczywistości nie musisz nawet wstawać z kanapy. Dostępnych jest wiele dobrych robotów odkurzających, które pomogą Ci pozbyć się kurzu, sierści zwierząt i innych zanieczyszczeń z domu — bez konieczności kiwnięcia palcem. Który jest odpowiedni dla Ciebie? Zebraliśmy nasze najwyżej oceniane odkurzacze robotów i podaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć robota, którego szukasz.

Roboty odkurzające a pozostałe odkurzacze

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych modeli odkurzaczy lub pionowych, odkurzacze smart są autonomiczne i (w większości) inteligentne. Testowane przez nas odkurzacze są wyposażone w lasery, płyty główne, czujniki, a nawet Wi-Fi, aby poruszać się po domu bez pomocy. Z kilkoma wyjątkami prawie w ogóle nie musisz z nimi wchodzić w interakcje.

Po prostu wybierz dostępne dla robota miejsce na stację ładującą, a bot sam powróci, zanim skończy mu się sok. Kiedy to zrobi, będzie tam siedzieć, aż będzie miał wystarczająco dużo energii, aby wrócić i dalej wyrzucać kurz z miejsca, w którym przerwał. Możesz także ustawić harmonogram budzenia się większości robotów i rozpoczęcia sprzątania, aby mogło ono odbywać się, gdy nie było Cię w domu. Oznacza to, że możesz potencjalnie uniknąć wszelkich fizycznych interakcji, dopóki próżnia nie będzie musiała zostać opróżniona.

W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych odkurzaczy, większość zawartych tutaj robotów nie używa worków do przechowywania kurzu, włosów i innych zanieczyszczeń, które zasysają. Zamiast tego używają łatwego do usunięcia kosza na śmieci, który można po prostu wyrzucić i opróżnić do najbliższego kosza na śmieci.

To powiedziawszy, jedną z najlepszych innowacji w przestrzeni próżniowej robotów w ostatnich latach było opracowanie modeli, które mogą opróżniać własne kosze na śmieci. Poza tym, że oferują większą wygodę niż tradycyjne modele, znacznie ograniczają narażenie na kurz, co jest dużym plusem w przypadku alergii. Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby znaleźć samoopróżniający się robot próżniowy o wartości poniżej 1000 USD, ale ceny tych modeli spadają. Kilka doskonałych opcji, w tym iRobot Roomba i3+ i Shark IQ Robot Self-Empty XL, jest teraz dostępnych za mniej niż 600 USD.

Większość samoopróżniających się modeli, takich jak Roomba s9+ i Roomba i3+ firmy iRobot, przenosi zawartość kosza do worka, który może pomieścić około 60 dni śmieci, w zależności od częstotliwości odkurzania i stopnia zabrudzenia domu. Zaletą tego jest to, że nigdy nie musisz mieć kontaktu z kurzem i gruzem. Minusem jest to, że w końcu będziesz musiał kupić więcej toreb, gdy ci się skończą.

Wyjątkiem jest Shark IQ Robot Self-Empty XL

Ten model ma dwa kosze na śmieci: jeden w samym robocie i większy w stacji bazowej, który może pomieścić nawet miesięczny zapas śmieci. Gdy jest pełny, po prostu wyjmujesz kosz na śmieci, trzymasz go nad koszem na śmieci, a następnie naciskasz przycisk Opróżnij z boku. Dno kosza otworzy się, a zawartość wypadnie do kosza.

Podczas gdy alergicy mogą preferować modele, które opróżniają swoją zawartość do torby, IQ Robot XL jest wygodniejszy i bardziej przyjazny dla portfela, ponieważ nie musisz się martwić o kupowanie toreb zastępczych. Samoopróżniające się lub nie, większość robotów odkurzających jest również wyposażona w małe filtry HEPA, które wychwytują alergeny w powietrzu, gdy robot odkurza podłogi.

Czy warto odkurzać za pomocą robota? Odkurzacz smart jest zwykle droższy niż tradycyjna próżnia (choć nie zawsze). Wymienione tutaj modele wahają się od około 200 do 1000 USD. To całkiem spora inwestycja, nawet na niższym poziomie. Zastanówmy się, co dostajesz za tę cenę. O ile naprawdę nie lubisz odkurzać, samo zadanie jest dość przyziemne. W zależności od wielkości twojego domu, robot odkurzający może zaoszczędzić od kilku minut do kilku godzin każdego tygodnia, wykonując dość niewdzięczny obowiązek. Już samo to jest wystarczającym powodem, aby niektórzy ludzie rozważyli jeden z nich.

Inny rodzaj to Neato Botvac D4

Neato Botvac D4. Ponadto odkurzacze robotów osiągnęły punkt, w którym są w zasadzie tak samo wydajne i skuteczne jak zwykłe odkurzacze. Zaokrąglone tutaj roboty łączą wirujące pędzle i szczotki boczne, aby sprzątać dom tak samo dobrze, jak ich pionowe odpowiedniki. Są też dość kompaktowe, więc nie zajmują dużo miejsca. I są w stanie podróżować pod większością kanap i stołów, więc nie musisz przestawiać mebli.

Roboty odkurzające połączone przez Wi-Fi są obecnie znacznie tańsze niż kiedyś. Jakie są zalety łączności? Odkurzacze inteligentnego robota można programować i sterować zdalnie za pomocą smartfona. Wiele z nich można nawet aktywować za pomocą poleceń głosowych Amazon Alexa lub Google Assistant.

Zobacz więcej na stronie internetowej https://www.pless.pl/wiadomosci/69986-jaki-odkurzacz-bezprzewodowy-wybrac-czy-warto-kupic-ergorapido-eer7allrgy

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz