Saturday, 16 Oct 2021

Polisa drogowa z holowaniem – z jakiego powodu warto mieć?

W czasie wypadku samochodowego, kiedy to okazaliśmy się rannymi, to na pewno potrzebowalibyśmy otrzymać odszkodowanie. Skutkiem tego w takim czasie musimy zadbać o wykonanie właściwej procedury. Dotyczy ona na przykład wypisania oświadczenia o wypadku samochodowym. Dzięki temu będzie szansa ukazania kolizji, która wystąpiła, jak oraz poszkodowanego, który ma uzyskać danego odszkodowanie.

Następuje taka procedura w momencie, gdy nie decydujemy się na wzywanie policji, inaczej podczas mniejszych kolizji, która nie stworzyła poszkodowanych. Zakład ubezpieczeń będzie wymagał od nas trafnych danych, abyśmy uzyskali zadośćuczynienie. Wobec tego musimy wnikliwie przekazać mu dane dotyczące kierującego pojazdem, dane dotyczące pojazdu, numery polisy, nazwa oraz adres zakładu ubezpieczeń, z którym właściciel pojazdu ma podpisaną umowę ubezpieczenia. Jeżeli w taki sposób będziemy starali się dbać o ubezpieczenie, to na pewno prawidłowo na tym wyjdziemy.

To naturalnie dzięki temu w szybszym terminie będziemy mogli wyczekiwać o otrzymanie odszkodowania, które będziemy mogli wykorzystać na naprawę samochodu. Wypadki samochodowe są chlebem codziennym, wobec tego warto będzie starać się zawsze posiadać w aucie druk oświadczenia wypadku. To naturalnie dzięki niemu będziemy w stanie wszystko ustali, cały przebieg danej kolizji, jak i wskazać uczestników takiego wypadku samochodowego – Ty natomiast sprawdź https://katowicepomocdrogowa.pl/. Należy niemniej jednak zwrócić szczególną uwagę na informacje, które powinno posiadać oświadczenie o względach wydarzenia.

W nim musi być zawarty opis miejsca wydarzenia-inaczej skrzyżowanie, ulicę, nr domu. Poza tym należy ukazać nim dokładne dane kierowcy. W szczególe PESEL, adres, imię oraz nazwisko, kategorię prawa jazdy. Ważne są także dane identyfikujące auta, czyli numery rejestracyjne. Poza tym musimy zadbać o to, by na oświadczeniu znajdowały się numery polisy, jak i nazwa ubezpieczyciela, opis uszkodzenia samochodów, data, numer i narząd wydający prawo jazdy. Na takim oświadczeniu wskazujemy również osobę, która ponosi winę za zdarzenie. W razie jakichkolwiek niejasności powinniśmy postarać się o wezwanie policji, która będzie mogła ustalić rannego wypadu samochodowego.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz