Prawnicy – jakie mają zobowiązania?

Prawnik zazwyczaj posiada uprawnienia nadane mu przez osobę, jakiej interesów broni za pośrednictwem odpowiedniego pełnomocnictwa na piśmie, lub złożonego apud acta, innymi słowy poprzez stawiennictwo w sądzie. W ten sposób adwokaci mogą reprezentować swoich konsumentów na rozprawie i w innych postępowaniach prawnych i administracyjnych – rekomendujemy adwokat Niemcy. Wykonywanie zawodu prawnika opiera się na zasadzie wolności oraz niezależności. Zasady zaufania i trafnych stosunków dostosowują stosunki pomiędzy konsumentem a adwokatem, jakie to podlegają tajemnicy zawodowej.

Adwokat jest zobowiązany wobec swojego kontrahenta, i powinien kierować procesem w sposób świadomy odpowiedzialności społecznej, w której się mieści. Ma obowiązek egzekwować własne powinności w sposób krytyczny i zrównoważony. Wszystko to ma na celu zachowanie pokoju społecznego, bo jest on współpracownikiem systemów sądowych danego kraju. W zależności od kraju, adwokaci są zrzeszeni w różnych stowarzyszeniach. W niektórych państwach istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z porad prawnych dla osób niemogących sobie pozwolić na adwokata. Tradycyjnie, adwokaci wykonywali swój zawód indywidualnie bądź też w małych grupach. W Stanach Zjednoczonych, pod koniec XIX wieku, zaczęły się łączyć pokaźniejsze grupy. Tendencja ta błyskawicznie przedarła się do Europy, a potem do pozostałych krajów; co sprawiło gigantyczny rozwój tego zawodu. Jako specjalny przykład, można wspomnieć o Francji, gdzie nawet dziś, z nielicznymi wyjątkami, adwokaci pracują sami czy też w małych grupach.

Ogólnie rzecz biorąc istnieje kilka sposobów, w których adwokaci się organizują. Pierwsza forma organizacyjna polega na tym, że wykonują zawód sami bądź też w małych grupach. Drugi sposób polega na tym, iż adwokaci dzielą ten sam budynek i wspólnie opłacają koszty jego utrzymania. Trzecią odmianą, niezależnie od wybranej struktury korporacyjnej, są kancelarie prawne, w których na ogół skupia się największa część adwokatów, jacy wykonują znaczącą pracę na rzecz kraju, firm, rządu oraz osób. Z innej perspektywy, można oznajmić, iż kancelarie prawne dzielą się na drobne, średnie oraz znaczące.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz