Proces czyszczenia tapicerki w profesjonalnej pralni.

Sprzątanie tapicerki samochodowej czy kanapy wymaga zastosowania specjalnych odkurzaczy i środków chemicznych, dlatego nie polecam robić tego osobiście ponieważ jej wygląd zostanie prawdopodobnie jedynie pogorszony a właściwe zanieczyszczenia jedynie wbite w głębszą warstwę materiału lub roztarte na powierzchni jedynie utrudniając ich właściwe wypranie. Warto zostawić takie czyszczenie zewnętrznej placòwce, która wykona swoją usługę w odpowiedni sposób. Jedną z firm, która zajmuje się praniem domowych mebli w okolicach Słupska jest pralnia Casel – profesjonalna pralnia tapicerek Słupsk.
Powierzenie sprzątania domowych mebli w odpowiednie ręce niewątpliwie oszczędzi nam dużo pieniędzy jak i rozczarowania.

Początkowym etapem czyszczenia każdej tapicerki jest ściągnięcie za pomocą zwykłego odkurzacza lub trzepaczki wszelkiego rodzaju luźnych pyłów takich jak piasek, kurz czy inne luźne zabrudzenia . Następnie na przykład fotel zostaje poddana tak zwanemu czyszczeniu początkowemu, czyli namaczaniu silnymi środkami chemicznymi przy pomocy odkurzacza piorącego, które rozpuszczają wszelkiego rodzaju skazy  i większość plam umożliwiając ich wyczyszczenie podczas prania zasadniczego. następnym procesem jest odciąganie brudnej wody pod odpowiednim ciśnieniem z powierzchni tapicerki wraz z wszystkimi rozpuszczonymi skazami.

Tapicerka poddana opisanym wyżej zabiegom jest już z reguły czysta, jeżeli jednak istnieje taka konieczność każdy krok jest powtarzany aż do osiągnięcia założonego celu czyli czystej powierzchni. Najbardziej uciążliwe z plam takie jak guma czy wino, które mogły pozostać na naszym meblu mimo zastosowania powyższych czynności są usuwane za pomocą silnych odplamiaczy, a następnie wciągane w wyżej opisany sposób. Tak przygotowana kanapa zostaje poddana suszeniu gdzie w zależności od warunków atmosferycznych jest pozostawiana, aż cała wilgoć wyparuje z głębokich warstw pranej tkaniny.
Ostatni proces to staranne odkurzanie oraz dodatkowe prace pielęgnacyjne zależne od tego jaki produkt był czyszczony.

Wszystkie wymienione prace zapewniają finalny efekt nieosiągalny dla przeciętnej osoby i pozwalają cieszyć się tapicerką, która odzyskała swój pierwotny wygląd.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz