Propozycje na oryginalne trunki, jakie można wyszukać na blogu Tragos Del Mundo

Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino, określane mianem żeglarskiego. Zyskuje popularność wszędzie. Dlatego także receptury na jego wykonanie nie mogło brakować w serwisie Tragos Del Mundo. Są albowiem tutaj opisane smaczne alkohole z całego świata.

Wywodząca się z Chile receptura wina, z jaką można się obeznać pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ rzeczywiście motywuje do tego, aby dokładniej interesować się takim smacznym trunkiem. Należy aczkolwiek pamiętać, że jest to wino grzane, a więc najlepiej będzie kosztować je w okresie jesienno – zimowym. W deszczowe i zimne wieczory Navegado poprawi nastrój. Można kosztować go w samotności, z partnerem bądź w towarzystwie znajomych. De facto, na zrobienie tego wina można znaleźć parę przepisów. Najbardziej znany jest ten, do jakiego dodaje się kojarzące się ze świętami przyprawy. I to dokładnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest to ochoczo pity napój.

Naturalnie, przyprawy można dobierać samodzielnie, wprost do posiadanych upodobań. Nietuzinkowość tego napoju polega stricte na tym, że nie ma jednej, potwierdzonej receptury, jeżeli chodzi o jego przygotowanie. I o tym właśnie przekonuje autor strony Tragos Del Mundo. Kiedy już ktokolwiek raz przygotuje Navegado, to pewne jest, że zechce robić eksperymenty dalej z tym, jak można urozmaicać jego smak. Do tego napoju z winem można tak naprawdę dodać to, co smakuje nam najbardziej. Nie bez znaczenia jest jednak to, aby nie pominąć 5 najważniejszych składników: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru.

Często do zrobienia Navegado wykorzystuje się młodsze wina owocowe, takie jak Merlot czy Syrah. Spośród przypraw, jakie można dodać do oryginalnego wina wymienić można takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, listki hibiskusa. Niektóre osoby dodają również cząstki jabłka lub gruszki. Wino idealnie smakuje, podczas gdy cukier zastąpi się miodem albo likierem z pomarańczy Contreau. To zaakcentuje jeszcze bardziej smak gustownego napoju alkoholowego. Interesującym sposobem na przygotowanie wina grzanego z użyciem przypraw jest to, żeby najpierw zamieścić je w dyfuzorze do herbat, żeby nie trzeba było martwić się o ich dalsze odcedzenie.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz