Rozwód i alimenty – pomoc prawnika

Jeśliby przyjrzeć się serialom telewizyjnym i obrazom fabularnym można aby oznajmić, iż adwokat jest niezbędny. Niejednokrotnie albowiem pada w nich zdanie mój prawnik skontaktuje się z tobą lub mój mecenas się z tobą skontaktuje.

Jakim sposobem zwykle w praktyce okazuje się, iż ekranowe życie nie jest dokładnym odbiciem realnego. Do spraw rozwodowych adwokat nie jest nam potrzebny, chociaż może przydać się jakaś porada prawna. Jednakże chociaż nie jest konieczny zatrudnienie takiego eksperta do reprezentowania opisującej nas sprawy jest z reguły pomyślne, nawet już na nadzwyczaj ważnym etapie, jakim jest przygotowanie pozwu rozwodowego. Mecenas może przygotować taki wniosek, jaki rozwiąże w zarodku dużo możliwych sporów. Wspomoże na dodatek przejść przez zawiłości procedury sądowej a też oswoić sam przebieg rozprawy.

Czyli mecenas nie jest przy rozwodzie potrzebny, lecz może być wybitnie pomocny oraz uczynić, że będzie to przeżycie choć odrobinę mniej stresujące – polecamy adwokat łódź opinie. To przykre, jest to wsparcie niezmiernie kosztowne. W stolicy koszt samego przygotowania wniosku rozwodowego wynosi kilkaset złotych. Prawo do obrońcy z urzędu jest zagwarantowane w Konstytucji. Jakikolwiek oskarżony, który nie ma obrońcy wyselekcjonowanego na własną rękę ma prawo zażądać wskazania obrońcy z urzędu. Musi wyłącznie dowieść, że nie jest w stanie samodzielnie podnieść kosztów obrony (wydatki spowodowałyby uszczerbek dla utrzymania siebie oraz rodziny).

Jednakże ocena tego oraz decyzja należy do prezesa sądu. Oznacza to, że nie wystarczy, że ktoś jest biedny. Wniosek musi akcentować to, że koszty obrony sprawią wspomniany uszczerbek. Są szczególne wypadki, kiedy adwokat z urzędu może być wyznaczony przez sędziego (o ile nie ma prawnika z wyboru). Najciekawsze jest to, że adwokat z urzędu może podejmować czynności procesowe tylko na korzyść oskarżonego, jakiego reprezentuje. Prawnik z urzędu musi podjąć te czynności procesowe, których domaga się oskarżony, nawet takie, których sam nie uważa za słuszne. Czyli nawet, jeśli sam nie widzi podstaw do apelacji, jakkolwiek klient chce ją wnieść, adwokat z urzędu ma obowiązek ją złożyć.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz