Wednesday, 21 Oct 2020

Spanie – którą pościel kupić, by spać zdrowo?

Generalnie rzecz pobierając wełna ma dwie główne właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera nazbyt do ciała śpiącej osoby, co zapobiega niedobrej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy czuć chłodu, gdyż warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel delikatna to też wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Samorzutna absorpcja potu powoduje, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgoci. Ponadto po niemiłym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest poprzez pościel. Środowisko senne, w jakim się znajdujemy to ważna funkcja każdego pomieszczenia. Niewielu z nas jednakże zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu i jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie także, iż nieprzyjemne zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić nasz sen w charakterystyczny sposób. Pobocznym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie zezwala, żeby zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla alergików, albowiem zabija wszelkie bakterie i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne i trudności połączone z układem oddechowym. Zapobiega istotnej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tutaj pościel jedwabna – silk niweluje również destrukcyjne działanie jonów dodatnich przez zastąpienie ich jonami ujemnymi, cechy symptomatyczne jakiegokolwiek człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, eliminuje nadpobudliwość nerwową, a także wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające zwykle do poważnych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny zwłaszcza za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na nasz organizm.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz