Szybki termin wyczekiwania na USG jamy brzusznej u najmłodszych w Specjalistycznym Centrum Gastrologii GASTROMED

Szybki termin wyczekiwania na USG jamy brzusznej u najmłodszych w Specjalistycznym Centrum Gastrologii GASTROMED motywuje rodziców do zapisania najmłodszych na diagnostykę dokładnie w tym miejscu. Nieinwazyjne badanie obrazowe jest bezbolesne, a maluchy w czasie jego trwania mogą poczuć się pewniej. W placówce usg brzucha dla dziecka białystok wykonywane jest na najnowocześniejszym sprzęcie, co pozwala ocenić bardzo dobrze stan narządów jamy brzusznej u dziecka – wątroby bądź jelit.

Nowoczesne aparaty przystosowane są maksymalnie do badań z zakresu pediatrii. Badanie USG u dzieci często realizowane jest celem zdiagnozowania refluksu żołądkowo – przełykowego.

Sprawdzone są też: wielkość, położenie i struktura wszystkich narządów w jamie brzusznej. Na brzuch malucha nałożony jest specjalny żel, jaki ułatwia przeniesienie fal dźwiękowych. Są one odbite od tkanek i przetwarzane, żeby generować obraz badanego obszaru na ekranie monitora aparatu USG. Badanie potrwa mniej więcej 15 minut. Podczas badania niezbędne jest to, żeby dziecko pozostawało w nieruchomej pozycji, czyli ważna jest współpraca opiekunów ze specjalistą. Wyniki będą udostępnione szybko, co pozwala prędzej wprowadzić leczenie. Aby wpisać się na USG trzeba zarejestrować się telefonicznie lub za pośrednictwem formularza z witryny. Wizyta będzie umawiana tak szybko, jak to umożliwione.

Zalecenia do zrobienia badania to: bóle brzucha, biegunka, wymioty, bolesność w trakcie próby dotknięcia brzucha, zwiększenie obwodu brzucha, nagła utrata wagi, bóle przy oddawaniu stolca, a także gorączka nieznanego pochodzenia. Wskazane objawy powinny skłaniać rodziców do tego, żeby dziecko wpisać na diagnostykę. O tym, jak przygotować dziecko do badania mówią wiadomościm umieszczone na stronie. Dzieci do trzech lat nie mogą na trzy godziny przed badaniem przyjmować pokarmów, a dzieci powyżej 3 roku życia nie powinni nic jeść mniej więcej 5 godzin przed diagnostyką. Zalecane jest to, aby pęcherz był pełny.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz