Wednesday, 2 Dec 2020

Tarapaty z prawem – wsparcie prawnika

W rozwiązywaniu własnych problemów na ogół funkcjonujemy osobiście lub też wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Jednakże zdarzają się oraz takie sytuacje, kiedy nasza idealna wiedza, doświadczenie, wolny czas jakim dysponujemy czy najzwyczajniej w świecie możliwości – okazują się być nie wystarczające, gdyż mimo usilnych starań, próśb i gróźb, efekt naszych działań jest bezustannie taki sam, innymi słowy żaden. Wiele z tych sytuacji mogłoby odkryć prędkie i szczęśliwe zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, gdy fałszywy kontrahent nieustannie bagatelizuje nasze upomnienia o zwrot opłaty, sąsiad bezustannie bezczelnie parkuje na naszym trawniku, uparcie oświadczając, iż to jego własność, a stworzony przez nas pracodawca w dalszym ciągu regularnie dokłada sobie do pensji z prowadzonej przez nas wypłaty. Takimi kłopotami na pewno zajmie się adwokat, który może tam, gdzie my nie możemy i ma wiedzę której nam zabrakło. Już na pierwszym zgromadzeniu jest w stanie ocenić nasze szanse co do pomyślnego zwieńczenia sprawy. Zdaje sobie sprawę z tego w jakie drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon i jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie adoruje żyć według narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych praw zdają się nam być sprawiedliwe i słuszne. Z kolei ich liczba, rozmaitość powoduje, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy kancelaria adwokacka zabrze, zaś my – szare myszki – niejednokrotnie nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakowoż w pewnych sytuacjach buntujemy się przeciw nim świadomie, a są oraz tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie oraz rewelacyjnie, póki nasze „przestępstwo” nie pozostanie wykryte.

A wówczas biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy oraz w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeżeli jest to prawdziwy specjalista, który zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to jesteśmy w stanie spać spokojnie, jednak pod warunkiem, że jesteśmy „niewinni” czy też nasza idealna wina jest wątpliwa. Jeżeli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, jakiej dokonaliśmy świadomie, z zimną krwią, to adwokat ma okazję grzecznie odmówić użyczenia pomocy. Jakkolwiek nie musi, z tym że taka usługa ma okazję być trochę droższa.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz