W jaki sposób dbać o rośliny w ogrodzie?

Leżąc w ogrodzie i kontemplując naturę, kwitnące kwiaty, drzewa, słuchając śpiewu okolicznych ptaków, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż aby stworzony przez nas ogród cieszył nas każdego roku, przyczyniają się do tego nasi sprzymierzeńcy, jakich niejednokrotnie nawet nie widzimy. Należałoby w takim razie o nich zadbać, żeby w stworzonym przez nas ogrodzie odszukali schronienie i mogli o niego na własny sposób dbać. Pszczoły, trzmiele, osy, motyle, zapewniają kwitnienie kwiatów oraz roślin. Warto pamiętać, by w ogrodzie posadzić przeróżne rośliny, które będą wabić różne owady.

Najlepszym sposobem, aby zagwarantować w ogrodzie czy na działce trafną równowagę biologiczna między szkodnikami a naszymi sprzymierzeńcami, jest racjonalne sadzenie roślin, jakie przyciągną do siebie należyte gatunki owadów, płazów, ptaków, a te już same będą dbały o zwalczanie szkodników naszych upraw. Męczarnią działkowiczów są mszyce, jakie bardzo niszczą nasze uprawy. Preparaty chemiczne są bardzo efektywne w ich zwalczaniu, jednak razem z mszycami giną ich pogromcy, głównie biedronki – Środki chwastobójcze Target
. Jeśli zastosujemy taki preparat, prawdopodobnie będziemy musieli go wykorzystywać i w następnym sezonie, bo populacja naszych sprzymierzeńców nie będzie banalna do odtworzenia.

Jakim sposobem najmniejsza ingerencja w życie ogrodowej fauny spowoduje, że wytworzy się odpowiednia równowaga między szkodnikami a ich wrogami, z korzyścią dla wszystkich, w głównej mierze dla naszych upraw. Gryzonie, krety, nornice potrafią nam efektywnie uprzykrzyć życie, jakkolwiek metodą prób oraz błędów znajdziemy w końcu swoja metodę na pozbycie się tych zwierząt z stworzonego przez nas terenu, oczywiście bez używania środków chemicznych.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz