Wednesday, 21 Oct 2020

Właściwe żywienie potomstwa vs słodycze oraz energetyki

Wiek dziecięcy będzie niezwykle istotnym czasem w życiu człowieka, ze względu na przyspieszający w tym czasie rozkwit zarówno fizyczny jak i psychiczny. Bardzo duże znaczenie ma wówczas sposób odżywiania się młodego człowieka. To przykre dzieci niejednokrotnie wybierają żywność, jaka nie do końca spełnia wymagania i zapotrzebowanie organizmu. Cyklicznie sięgają po słodycze, których punkty sprzedaży oferują w wybitnie szerokiej gamie. Wielu rodzicieli martwi to zamiłowanie dzieci do słodyczy.

Bez wątpienia słodycze są niezbędne w diecie dzieci, szkodliwy jest tudzież tylko ich nadmiar. Okazuje się, iż zapotrzebowanie na cukier jest mnóstwo niższe aniżeli spożycie słodyczy u małoletnich, co potwierdza diet4kids. Zostałoby ono zadowolone kilkoma cukierkami lub kęsem batonika, jednakowoż dzieci nie zwracają uwagi na tabele dietetyczne. Bezsprzecznie przywilejem dzieciństwa jest beztroska, mimo to wypada zwrócić uwagę na wpływ słodyczy na zdrowie dziecka. Przy zbytnim spożyciu, są odpowiedzialne za psujące się zęby oraz próchnicę. Efektem nadużycia słodyczy jest także utrata apetytu.

Trunki energetyczne stają się coraz bardziej popularne. Pierwotnie były to napoje służące osobom wykonującym rozległy wysiłek fizyczny lub też umysłowy. Miały za zadanie przywrócić siły i energię. Ich działanie zbliżone jest do działania kawy, także skład jest bardzo podobny. Teraz są używane, na co dzień, jako sztampowe napoje chłodzące, zwłaszcza upodobały go sobie dzieci i młodzież. Niestety działanie tych napojów wybiega dalece poza tuzinkowe chłodzenie w ciepłe dni. Tendencja do zastępowania trunkami energetycznymi prostych soków, w diecie dzieci oraz młodzieży, jest niesłychanie niebezpieczna dla ich zdrowia. Napoje te nie zawierają, albowiem naturalnych składników odżywczych, takie jak węglowodany, które powinny pobudzać organizm. Zamiast tego uświadczymy w nich kofeinę i taurynę. Jedna puszka takiego napoju zawiera więcej takich składników aniżeli filiżanka mocnej kawy. Dla młodych organizmów są to dawki niezmiernie niebezpieczne, ponieważ przyspieszają bicie serca oraz znacznie podnoszą ciśnienie krwi i wpływają niepomocnie na układ nerwowy.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz