Wsparcie w zawiłych chwilach – profesjonalne usługi pogrzebowe i transport zwłok

Ponieważ coraz to więcej rodaków wyrusza w przeróżnych intencjach poza granice kraju, to kłopotliwe, też zwiększa się procent tych, jacy właśnie gdzieś tam, na zawsze odchodzą, bez pożegnania z najbliższymi. Przeróżne są przyczyny zgonów – nieszczęśliwe wypadki, choroba ludzka, w wyniku przestępstw, zamachów terrorystycznych, przedsięwzięć wojskowych. Jedyne, co wolno w takim momencie uczynić, to zorganizować przewóz zwłok do Polski, do familijnej miejscowości oraz zająć się pogrzebem. Ze względu na trudne procedury sprowadzenia ciała, najporządniej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej jednostce gospodarczej – nieomalże każdy zakład pogrzebowy umie to błyskawicznie i sprawnie zorganizować. Internacjonalny przewóz zwłok potrzebuje załatwienia dużej grupy formalności, w czym pomoże przewóz zwłok.

Potrzebne są zezwolenia polskich urzędów, konsularne odprawy trumien ze zwłokami lub urn z prochami, ktoś musi wyznawać rodzinę w polskiej jednostce dyplomatycznej, w kraju, w jakim nastąpił zgon, pisma muszą być przetłumaczone oraz zalegalizowane, nieodzowne jest przeprowadzenie odprawy sanitarnej, granicznej.

Należy pamiętać, że trumny do transportu zwłok muszą mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające warunki internacjonalnego przewozu zwłok.

Ze względu na zakres własnej pracy zawodowej, bądź wakacyjne plany, ludzie dużo podróżują po kraju oraz zagranicy. Tempo życia narzuca wykorzystywanie z przeróżnych środków komunikacji, samolotów, aut – zdarzają się wypadki losowe, całkowicie niezawinione przez ofiary, niemniej jednak również wypadki, do jakich ofiary przysporzyły się przez swoją niefrasobliwość, lekkomyślność. By spełnić minioną posługę wobec kogoś bliskiego, jaki skonał, zginął poza granicami kraju, bliscy powinny pokonać dużo urzędowych wymagań, o jakich przecież do tej pory nie mieli potrzeby wiedzieć. Zakład pogrzebowy jest firmą, która ma bieżące rozeznanie w regulacjach – przewóz zwłok do kraju poddany jest wielu urzędowym procedurom.

Nieodzowne jest zgromadzenie wielu dokumentów certyfikujących, potwierdzających, zezwalających, a na dodatek muszą one być przetłumaczone. Dla rodziny, międzynarodowy transport zwłok ma prawo być traumatycznym przeżyciem, niezależnie od faktu straty bliskiej osoby. Właśnie dlatego lepiej przekazać przeprowadzenie wszystkich procedur włącznie ze sprowadzeniem zwłok doświadczonej firmie.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz