Saturday, 16 Jan 2021

Wstępny projekt gabinetu stomatologicznego – co jest ważne?

Pracujemy minimum osiem godzin na dzień, co daje jedną trzecią dnia. Oznacza to, że w pracy spędzamy największą ilość czasu. Któż bo w obecnych czasach ma okazję pozwolić sobie na osiem godzin snu? Ważne jest wobec tego, aby biuro, czy gabinet dentystyczny, były wyekwipowane w taki sposób, aby niwelowały niekorzystne skutki wielogodzinnej pracy siedzącej. W tym celu powstała dziedzina naukowa formułowana, jako ergonomia. Jej zadaniem jest dostosowanie stanowiska pracy do cech psychofizycznych człowieka. To naturalnie dzięki prawom ergonomii wytwarzane są coraz prawidłowiej dobrane do człowieka sprzęty meblowe. Największe postępy zostały osiągnięte w dziedzinie krzeseł oraz foteli.

Niewątpliwie takie meble kosztują więcej, niemniej jednak lepiej wydać pieniądze na fotel niż na środki przeciwbólowe albo kręgarza, lub masażystę. Ergonomiczny fotel podnosi też wydajność w pracy – sprawdź projekt gabinetu stomatologicznego cena. Przeważnie wyposażony jest w kółka, co umożliwia prędkie przemieszczanie się po tych paru metrach kwadratowych podłogi, na jakich żyje dzisiejszy dentysta. Ergonomiczne siedzisko może mieć możliwość regulacja wysokości i oparcia. Należy je bowiem przystosować do konkretnego człowieka. Nie wolno wobec tego utworzyć jednego modelu, który byłby perfekcyjny dla wszystkich ludzi.

Zgodny fotel biurowy powinien narzucać na człowieku zgodną sylwetkę ciała. Kręgosłup powinien być wyprostowany a mięśnie kręgosłupa lekko napięte. Równolegle oparcie fotela może być na tyle elastyczne, aby pozwalało od czasu do czasu odciążyć kręgosłup oraz nieco się położyć, kiedy tak właściwie, na przykład, rozmawiamy przez smartfon. Krzesło, które ma takie przymiotniki umożliwia, tak nazywane, siedzenie dynamiczne. Taki fotel jest potrzebny każdemu, kto pracuje dłużej aniżeli cztery godziny w ciągu doby. Oparcie ergonomicznego fotela ma być korzystne. W miejscu, gdzie znajdują się lędźwie porządnie wyprofilowane. Siedzisko oraz oparcie powinny być tak stworzone, by bez względu na pozycję ciała całe plecy posiadały oparcie. Najlepsze firmy proponują wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. Warto w takim razie inwestować pieniądze w funkcjonalność.

Powiązane publikacje

Dodaj komentarz